DOM MODLITWY
WROCŁAW 24/7
Sieć ENC - czyli: «Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką» (Marka 3:35)
Jako wspólnota ludzi wierzących, jesteśmy członkiem stowarzyszonym ENC - Europejskiej Sieci Wspólnot.
Czym jest sieć ENC?
Europejska Sieć Wspólnot jest dobrowolnym stowarzyszeniem suwerennych wspólnot katolickich i ekumenicznych z całej Europy, które łączą wspólne wartości oraz zobowiązanie do aktywnego wspierania siebie nawzajem we wszelkich sytuacjach, aby wypełnić dany im nakaz Boży.
Wspólnoty należące do ENC:
 • są nowym typem wspólnoty (niektórzy nazywają je "wspólnotami trzeciej drogi")
 • pochodzą z całej Europy - wschodniej, centralnej i zachodniej
 • mają za sobą różną historię i różnorodny charakter
 • mają swe korzenie w Odnowie w Duchu Świętym
ENC jest otwarta na przyjmowanie nowych członków i wspólnot.
Wspólnoty należące do sieci ENC przyjmują 7 zasad - wartości.
W języku angielskim wszystkie zaczynają się od litery "C", stąd określenie "7C":
 1. Chrystocentryzm - (Christ-centered). Wyznajemy, że Jezus - Głowa Kościoła - jest również Fundamentem i Kamieniem Węgielnym naszych wspólnot. Poddanie Mu się całym sercem stanowi podstawę naszego wspólnego życia.
 2. Powołanie - (Called). Wierzymy, że sam Bóg nakazał nam utworzenie naszych wspólnot oraz, że ma On szczególne i innowacyjne plany dla każdej z naszych grup.
 3. Przymierze - (Committed). Poddajemy się powołaniu Bożemu i obiecujemy podtrzymywać nasze wspólne wartości oraz wizję dla naszych grup. Chcemy starać się o dobro i duchowy wzrost naszych wspólnot oraz budować zdrowe, długotrwałe relacje między członkami naszych grup.
 4. Charyzmaty - (Charismatic). Poddajemy się prowadzeniu Ducha Świętego i zachęcamy wszystkich członków naszych wspólnot do odkrywania i wykorzystywania wszystkich danych im przez Boga "darów". Obejmują one zarówno naturalne zdolności, jak i tzw. "dary łaski" (charyzmaty).
 5. Troska - (Caring). Jako wspólnoty pragniemy w naszym życiu i posłudze odzwierciedlać Boże serce pełne współczucia dla całej ludzkości. W związku z tym jesteśmy oddani temu, aby odpowiadać na duchowe i fizyczne potrzeby członków naszych wspólnot oraz osób spoza naszych grup. Uznajemy ważność istnienia w naszych wspólnotach struktur (dusz)pasterskich, które umożliwiają nam lepiej opiekować się sobą nawzajem.
 6. Relacje - (Connected). Uważamy, że nasze wspólnoty stanowią część większej "rodziny" chrześcijan. Zachęcamy członków naszych wspólnot do tego, aby podtrzymywali zdrowe relacje i żywe więzi ze swoimi rodzinami, znajomymi, społecznościami, kościołami oraz - w sensie ekumenicznym - całym Ciałem Chrystusa.
 7. Posłanie - (Commissioned). Staramy się być otwarci przez przyjmowanie do naszych szeregów chrześcijan niezależnie od płci, wieku, stanu cywilnego, czy Kościoła, z którego się wywodzą. Wierzymy, że Ewangelia nakazuje nam otwierać się w naszej posłudze na świat przez gotowość bycia "solą i światłem" we wszystkich dziedzinach życia naszego społeczeństwa.
Więcej informacji na temat ENC
Wszystkie niezbędne infomacjena temat Europejskiej Sieci Wspólnot możesz znaleźć na stronie www.e-n-c.org
Wrocław24Fundacja24/7PolishStreetFundacja24/7PolishStreetdomino.wroc.plGoogle